ZIMA / LÉTO | Pavel Žofka | Profesionální horský vůdce IFMGA
Úvod zima2020-09-24T17:31:46+02:00
Loading...
Skialp přechody v Alpách, Tatrách i doma. Denní túry.

Skialpinismus

Nebaví vás přeplněné sjezdovky? Nechcete se mačkat ve frontě na lanovku? Máte zimní přírodu, lyžujete, nevadí vám pohyb a jste ochotni si trochu i zamakat? Jste tu správně, skialpinismus je tu pro vás. Nabízíme vám skialpové túry a přechody v Alpách, ve slovenských horách, exotických zemích. Dále pak i v českých kopečcích. Klidně můžeme provozovat skialp po celém světě, když tam je sníh …

Před těmito akcemi se můžete zúčastnit skitouringových a lavinových kurzů. Což doporučuji vzhledem k seznámení s námi a připomenete si, na co budete muset myslet a co máte znát. Na lyžích si zajezdíte v panenské přírodě …

Freeride po celém světě, heliskiing.

Freeride a heliskiing

Freeride v alpských střediscích. Lyžování ve volném terénu s možností skialp šlapání za panenskými svahy. Alpské destinace, Gruzie, Norsko, Japonsko, Chamonix … a další … to jsou ty nejlepší možnosti jak si užít prašanu a freeride mimo lyžařská střediska.

Heliskiing ve Švédsku či Kanadě je ten nejsilnější zážitek, který nabízí sjezdy s 1000 m převýšení. Vrtulníkem se dopravíme za panenskými prašanovými svahy, které vám nabídnou ten nejkomfortnější zážitek z lyžování ve volném terénu.

Ledové lezení a zimní výstupy v alpských zemích i Tatrách.

Zimní lezení

Lezení v ledopádech Vysokých Tater pro začátečníky i mírně pokročilé. Jedná o lezení jedno a vícedélkových ledů s dobrou dostupností z chat, můžeme použít snežnice či skialpy pro nástup. Je možné zvolit ledy v Rakousku, Itálii, Francii …

Zimní výstupy či lezení na některé z mnoha tatranských nebo alpských vrcholů. Dle vašeho přání či výběru, případně Vám můžu navrhnu výstupy sám, podle toho, kam byste se chtěli vydat. Výstupy na vrcholy je podle aktuálních podmínek možné uskutečnit se skialpinistickou výbavou a vychutnat si zjezd na lyžích.

Chcete udělat radost svým blízkým a darovat jim nevšední zážitek? Můžete jim u nás zakoupit jakoukoliv akci formou dárkového poukazu. Voucher je možno pro Vás připravit i na míru.

Pro všechny skialpinisty, horolezce, lyžaře a turisty pohybující se v zimním terénu.

Lavinový kurz

Lavinové kurzy jsou určeny pro všechny skialpinisty, horolezce, vyznavače lyžování ve volném terénu, turisty na sněžnicích…

Na lavinovém kurzu se dozvíte o možnostech pohybu v zimním horském terénu, dostanete základní znalosti o lavinové problematice, naučíte se pracovat s lavinovými vyhledávači, shlédnete prezentaci lavinových batohů. Seznámíte se s první pomocí postiženému lavinou. Vše si budete moci vyzkoušet přímo v terénu.

Naučíme vás skialpinistickým základům při pohybu na “chlupatých” lyžích.

Kurz skialpinismu

Skitouringový či skialpinistický kurz je určen pro všechny, kteří si skitouring chtějí vyzkoušet, ošahat a neví jak na to. Případně už vybavení a základní zkušenosti máte a nevíte, jak dál, chcete do větších hor, na vícedenní akce a pod. Naučíme vás základním dovednostem při pohybu ve volném terénu na „chlupatých” lyžích.

Zimní lezení v alpských či tatranských ledopádech.

Kurz ledového lezení

Jedná se převážně o lezení jednodélkových ledů s dobrou dostupností z chat, pár ledů je i vícedélkových. Termíny jsme schopni domluvit dle vašich požadavků, ideální to je ve všedních dnech, kdy na ledech není moc lidí. Akce jsou dvoudenního charakteru, ale je možno dohodnout i vícedenní program.

Co je nového

Podzimní Vysoké Tatry 2020

Máme pro váspřipravenou podzimní nabídku výstupů na tatranské štíty. Včetně horolezeckých výstupů v tatranských žulových stěnách. Sezóna [...]

Chamonix – díl 5.

(29.8.-4.9.2016) Výstup na Mont Blanc normální cestou z chaty Tete Rousse. Před tím aklimatizační tůra Arête des Cosmiques. Značka [...]

Chamonix – díl 4.

(22.-28.8.2016) Volné dny na dílně je nejlepší vyplnit lezením, ke konci týdne pak následoval výstup na Blanc [...]

Pavel Žofka

Profesionální horský vůdce IFMGA

Lezení po skalách, hory, skialpinismus a lyžování ve volném terénu se stali mojí drogou.

Více o mně

Provizorní text: Výstup na Prostredný hrot cez Dubkeho lávku so zlaňovaním v Stillovom žľabe. S Pavlom to bol opäť jedinečný zážitok a veľmi pekné lezenie. Všetko v pohode, priateľsky a profesionálne. Už teraz sa teším na ďalšie skalné dobrodružstvo.

Peter Javorčík, Prostredný hrot

Provizorní text: Úžasný zážitok s priateľským a maximálne profesionálným vodcom. Nevedela by som si predstaviť lepšieho vodcu v tento deň. Vybavenie mal v top stave, výborne načasovaný výstup s luxusným počasím. Cítila som sa po celý čas bezpečne istená, s jasnými inštrukciami. Určite si v budúcnosti naplánujeme ďalšie výstupy.

Petra Kopčáková, Gerlachovský štít

Provizorní text: Naprosto skvělá akce ve skvělé partě lidí! Přednášky, lezení, výuka – vše s humorem a ve skvělém tempu. Vřele doporučuji tento kurz všem, co to s lezením v zimních horách myslí vážně.

Petr Palášek, Kurz lezení ledů

Skitour Test Centrum

Skialpinistická půjčovna a prodej outdoorového vybavení

Navštívit ski‑alp.cz

Outdoorový eshop Rock Art

Prodej skialpinistického, běžeckého a outdoorového vybavení.
„Fajne hračky si kupite u nas.“ V eshopu nebo v kamenné prodejně na Dolní Moravě.

Navštívit eshop