Pořádáme kurz lavinový, skitouringový pro začátečníky či skialpinistický pro pokročilé, kurzy skalního lezení či případně kurzy vícedélkového alpského lezení, základy ledového lezení, kurzy pohybu po ledovci.

Termíny jsme schopni přizpůsobit Vašim časovým požadavkům, počtu lidí apod. Kurzy pořádáme na českých, slovenských či rakouských horách, skalách a ledech.

Lavinové kurzy

Lavinové kurzy, které pořádáme, jsou určeny pro všechny skialpinisty, horolezce, vyznavače lyžování ve volném terénu, turisty na sněžnicích…

Na lavinovém kurzu se dozvíte o problematice pohybu v zimním horském terénu, dostanete základní znalosti o lavinové problematice, naučíte se pracovat s lavinovými přístroji, shlédnete prezentaci lavinových batohů. Seznámíte se s první pomocí postiženému lavinou. Vše si budete moci vyzkoušet přímo v terénu.

Podrobný itinerář kurzu najdete zde.

Přidanou hodnotou našich kurzů je hlavně individuální přístup, teorie formou přednášek, možnost půjčení a testování různých lavinových vyhledávačů, praktický nácvik na lavinovém trenažeru, dostanete studijní materiály, malý dárek a voucher na nákup outdoorového vybavení. Možnost zapůjčení skialp výbavy Dynafit, Dynastar, SkiTrab…

Počet účastníků

6 lidí na horského vůdce (lektora), max 12 osob.
Minimální počet účastníků lavinového kurzu je 5, jinak se kurz ruší.

Místo konání

Jeseníky, Krkonoše, Králický Sněžník, Veľká Fatra, Vysoké Tatry (podle nabídky, zájmu a sněhových podmínek).

Ceny

Ceny viz níže.
V ceně je zahrnuta služba horského vůdce, materiál k přednáškám v tištěné podobě a malý praktický dárek. V ceně není doprava, ubytování a strava.

Termíny

Zima – prosinec, leden, únor, březen. Po domluvě možno i individuální termín lavinového kurzu pro větší skupinu, možno i přes všední dny. Nebo i v rámci firemního teambuildingu je možné uspořádat samostatný základní lavinový kurz.

Doporučené vybavení na lavinový kurz

Lavinový set (vyhledávač – dostatěčně nabité baterky, sonda, lopata), skialpové vybavení (lyže, pásy, boty, hůlky) nebo sněžnice či snowboard, batoh na zimní túru 30 – 45 litrů, vhodné nepromokavé oblečení (budeme se hrabat ve sněhu), nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budeme venku postávat bude se hodit péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.

Po dohodě je možno zapůjčit kompletní skialpovou výbavu či lavinový set či jeho část.

Aktuální termíny lavinových kurzů na zimu 2019/2020

Lavinový kurz

Spojení skialpu a lavinové problematiky. Pro ty, kteří už mají základní znalosti z lavinové problematiky, umějí zacházet s lavinovou výbavou a chtějí se posunout na vyšší úroveň.
Krom toho se na tomto kurzu dozvíte, jak plánovat tůru vzhledem k lavinové situaci, analyzovat sněhové profily, naučíte se pracovat s mapou, GPS přístrojem apod. Zvládnete strategii rozhodování a pohybu v lavinovém terénu, dokážete si sami pomoci v případě lavinové nehody.

Místo: Tatry – chata

Termín: 6.-9.2.2020

Počet osob na vůdce: 6 (volno 6+6 míst)

Cena a platba
Cena 3 990 Kč nebo 160 € na osobu
Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „lavinovykurz“.
Při neúčasti na kurzu je platba nevratná, účast na kurzu je možno převést na třetí osobu. Při počtu menším jak 5 lidí se lavinový kurz ruší.

Program
1. den: v podvečer sraz na chatě (bude upřesněno v potvrzení přihlášky), večer krátká přednáška o lavinovém nebezpečí
2. den: práce v terénu, skialpinistická průprava na horách
3. den: práce v terénu, lavinová problematika, večer přednáška
4. den: práce v terénu, lavinová problematika, konec okolo 15:00

Individuální lavinové kurzy a výuka

Ideální pro úplné začátečníky a neznalé lavinové problematiky. Jedno či dvoudenní výuka v oblasti Králického Sněžníku. Prostě paráda…

Místo: Dolní Morava – Králický Sněžník

Termíny: podle telefonické dohody (ideální dny jsou pondělí, úterý, může pak být i sobota a neděle), v zimních měsících prosinec, leden a únor

Na skialpech či splitboardu.

Počet osob na vůdce: 1 – 3 osoby

Cena a platba:
6 900 Kč nebo 290 € na den a skupinu
Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „lavinyindividual“.
Součástí ceny kurzu je zapůjčení lavinové výbavy.

Kurzy skialpinismu a skitouringu

Nebaví vás fronty a davy lidí na sjezdovkách? Chcete objevovat nepřístupné zasněžené horské terény? A k tomu se pěkně svézt na lyžích panenskou přírodou? Jste zde správně, my Vás do toho uvedeme…

Skitouringový či skialpinistický kurz je určen pro všechny, kteří si skitouring chtějí vyzkoušet, ošahat a neví jak na to. Případně už vybavení a základní zkušenosti máte a nevíte jak dál, chcete do větších hor, na vícedenní akce apod. Naučíme vás základním dovednostem pohybu ve volném terénu na „chlupatých” lyžích.

Připravili jsme pro vás několik verzí skialpových kurzů: jednodenní nebo rozšířený 4-denní v Alpách na ledovci, který je doplněn o pohyb ve vysokohorském terénu a na ledovci. Rozšíříte si povědomí o technice chůze na skitouringových lyžích, o novinkách ve skitouringovém vybavení, naučíte se jak si naplánovat skialp túru, probereme základy lavinové prevence.

Předpokladem pro účast na tomto kurzu jsou základní lyžařské dovednosti jízdy na sjezdových lyžích. Možnost zapůjčení skialpového vybavení Dynafit, Dynastar, SkiTrab a jiné.

Počet účastníků

6 lidí na horského vůdce (lektora), max 12 osob.
Minimální počet účastníků skitouringového kurzu je 4, jinak se kurz ruší, pokud nebude dohodnuto jinak.

Místo konání

Jeseníky, Králický Sněžník, Tatry, Alpská pohoří (podle zájmu a sněhových podmínek).

Termíny

Zima – leden, únor, březen. Viz níže. Je možno i individuální termín, i přes všední dny.

Doporučené vybavení na skialp kurz

Lavinový set (vyhledávač – dostatěčně nabité baterky, sonda, lopata), skitouringové vybavení (lyže, pásy, boty, hůlky), batoh na zimní túru 30 – 45 litrů, vhodné nepromokavé oblečení do nepříznivých podmínek, nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budemem venku postávat hodí se péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.

Po dohodě je možno zapůjčit lavinový set či jeho část. Případně poradím, kde zapůjčit skialpové lyže s pásy a botama. Na rozšířený skialpový kurz navíc ledovcovou výbavu (sedací úvazek, karabiny, prusíky, ledovcový šroub) – taky možno zapůjčit. Potřebné vybavení bude upřesněno před kurzem při potvrzení.

Chaty

  • Chata Návrší, 890 m, se nachází cca 3 km pod vrcholem Králického Sněžníku na české straně. Přístup na chatu ze Stříbrnice. Dá se dojet autem, pokud není moc sněhu a cesta je vyplužená, jinak pěšky nebo na lyžích.
  • Žiarska chata, 1 325 m, Západní Tatry nebo Zamkovského chata, 1 475 m, Vysoké Tatry (Slovensko) či případně Nízké Tatry. Výběr místa upřesníme před kurzem.
  • Wiesbadener Hütte, 2 443 m, Silvretta (Rakousko) nebo Rudolfshütte, 2 315 m, Salzburgerland (Rakousko).

Aktuální termíny skitouringových kurzů na zimu 2019/2020

Základní skitouringový kurz

Na těchto kurzech se také věnujeme základní lavinové prevenci a problematice.

Termín: leden – únor 2020

Počet osob: 6 (volno 6 míst)

Cena a platba
Cena 3 990 Kč nebo 160 € na osobu
Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „skitourkurz“.
Účast na kurzu je možno převést na třetí osobu. Při počtu menším jak 4 osoby, se skialp kurz ruší.

Program
1. den: v podvečer sraz na chatě (bude upřesněno v potvrzení přihlášky), večer přednáška o výbavě
2. den: skialpová túra, úvod do lavinové problematiky, večerní přednáška a debata
3. den: skialpová túra, pozdní odpoledne ukončení kurzu

Základní skialp kurz pro děti

Ideální pro mladistvé ve věku od 10 do 18 let. Požaduje se dobré zvládnutí lyžování na sjezdovce. Kurz je zaměřen na základní skialp návyky a na pohyb a jízdu ve volném terénu. Součástí je krátké seznámení s lavinovou problematikou.

Termín: leden – únor 2020

Počet osob: 6 (volno 6 míst)

Místo: Dolní Morava – Králický Sněžník

Cena a platba
Cena 2 490 Kč nebo 100 € na osobu
Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „skitourkurzdeti“.
Účast na kurzu je možno převést na třetí osobu.

Program
1. den: v podvečer sraz na Dolní Moravě
2. den: skialpová túra, jízda a pohyb ve volném terénu, večerní přednáška a debata
3. den: skialpová túra, praktické cvičení, pozdní odpoledne ukončení kurzu

Jednodenní skialpové kurzy a túry

Ideální pro mladistvé ve věku od 10 do 18 let. Požaduje se dobré zvládnutí lyžování na sjezdovce. Kurz je zaměřen na základní skialp návyky a na pohyb a jízdu ve volném terénu. Součástí je krátké seznámení s lavinovou problematikou.

Termín: kdykoliv podle dohody v zimní sezoně – vánoční svátky a konec roku, dále pak od 1.1. do 31.3.2020 (termíny jednodenních kurzů si můžete domluvit telefonicky nebo mailem)

Počet osob: jednotlivec až skupiny do 5 osob

Místo: Dolní Morava – Králický Sněžník, Skitour Test Centrum

Cena a platba
Cena 3 900 Kč (cena je za skupinu 1 – 5 osob)
Bližší informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platbu provedete v den kurzu či túry na místě.

Program
Túra na skialpových lyžích v údolí Králického Sněžníku. Náplní těchto jednodenních kurzů jsou túry, kde se dozvíte a procvičíte vše potřebné, co do začátku potřebuje každý budoucí skialpinista. Začátek mezi 8. a 9. hodinou ranní, ukončení mezi 15. a 16. hodinou, pak si můžeme dál povídat o skialpech nad šálkem dobré kávy či piva. Možnost zapůjčení skialpové výbavy z našeho Test Centra.

Skialp kurz pro pokročilé se zaměřením na alpské ledovcové túry

Kurz je zaměřen na skialpinismus ve vysokohorském alpském terénu a na ledovcích. Počet lidí na vůdce je pouze 5 osob.

Místo: Wiesbadener Hütte, Silvretta

Termín: březen 2020

Počet osob: 5 (volno 5 míst)

Cena a platba
Cena 6 490 Kč nebo 260 € na osobu
Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „skitourkurzledovec“.

Program
1. den: sraz v údolí pod chatou, společný výstup na chatu, večer krátká přednáška.
2. den: práce v terénu, základní dovednosti na skialpech, pohyb na ledovci, přednáška
3. den: túra s výstupem na vrchol (cepín, mačky), práce s mapou, busola, plánování tůry
4. den: praxe práce v terénu, sjezd od chaty do údolí

Special skialp – lavinový kurz

Spojení skialpu a lavinové problematiky. Pro ty, kteří už mají základní znalosti z lavinové problematiky, umějí zacházet s lavinovou výbavou a chtějí se posunout na vyšší úroveň.
Krom toho se na tomto kurzu dozvíte jak plánovat tůru vzhledem k lavinové situaci, analyzovat sněhové profily, naučíte se pracovat s mapou, GPS přístrojem apod. Zvládnete strategii rozhodování a pohybu v lavinovém terénu, dokážete si sami pomoci v případě lavinové nehody.

Termín: leden – únor 2020

Počet osob: 6 (volno 5 míst)

Místo: Západní Tatry – Žiarska chata

Ostatní: viz výše (lavinové kurzy)

Kurzy ledového lezení

Lezení v ledopádech Vysokých Tater pro začátečníky i mírně pokročilé. Jedná se převážně o lezení jednodélkových ledů s dobrou dostupností z chat, pár ledů je i více délkových. Termíny jsme schopni domluvit dle vašich požadavků, ideální to je ve všedních dnech, kdy na ledech není moc lidí. Akce jsou dvoudenního charakteru (2× ubytování na chatě – 1. den večer na chatě sraz, 3. den odpoledne konec). Je možno dohodnout i vícedenní program.

Je možné zvolit i ledy v Rakousku, tyto akce se budou lišit vyšší cenou (cca od 300 € na den) – oblast Maltatal, Bad Gastein – bližší info na telefonu či emailu (Pavel Žofka, tel.: +420 608 769 064, e-mail: zofin@rockart.cz).

Aktuální termíny kurzů ledového lezení na zimu 2019/2020

Kurz ledového lezení

Předpokládá se znalost lezeckého pohybu na skalách či umělé stěně, práce s lanem a jistícími pomůckami, slaňování a znalost lezecké terminologie.

Počet účastníků: 2 – 4 osoby

Místo: Vysoké Tatry – Zamkovského chata

Termín: 10.-11.1.2020 (3 volné místa)
Dále pak prosinec až březen, víkendy, termíny dle domluvy, možno i přes všední dny. V případě nepříznivých podmínek bude náhradní termín.

Program
1. den: večer příjezd na chatu, krátká instruktáž, video, zábava
2. den: základní praktiky při lezení v ledu (štandy, jištění, slaňování) a technika lezení, trénink, tezení s horním lanem, vlastní lezení v ledopádech podle místních podmínek a vlastních zkušeností či teorie nabyté na kurzu
3. den: vlastní lezení v ledopádech podle podmínek, v podvečer ukončení kurzu

Cena a platba
Cena při počtu 2 lidí 6 250 Kč nebo 250 € na osobu.
Cena při počtu 3 a více lidí 4 750 Kč nebo 190 € na osobu.
Bližší informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Cena zahrnuje výuku a lektorování horským vůdcem, nezahrnuje ubytování a jídlo na chatách – Zamkovského chata cca 40 – 50 € za osobu (ubytování, polopenze).
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „kurzledy“.
Doplatek na místě v € nebo Kč.

Vybavení
Mačky a cepíny pro lezení ledů, sedací a prsní úvazek, přilba, jistítko, 2× karabina se zámkem, odsedávací smyčka se zámkovou karabinou, nepromokavé oblečení – kalhoty, bunda (nejlépe Gore-Tex apod.), pevná pohorková obuv na kterou jdou upnout mačky (stoupací železa), čepice, náhradní teplé rukavice (na ledech je dost zima na ruce), brýle (hodí se i lyžařské), pojištění na tuto aktivitu (nejlépe Alpenverein).
Chybějící výbavu je možno u nás zapůjčit po dohodě.

Kurzy skalního lezení

Předpokládá se základní znalost lezeckého pohybu na skalách či umělé stěně, práce s lanem a jistícími pomůckami, slaňování a znalost lezecké terminologie. Kurzy můžou být jedno- až třídenní, záleží na domluvě.

Počet účastníků

5 – 8 osob

Místo konání

Studenecké skály, Studené – v blízkosti Pastvinské přehrady

Ceny a platba

Cena 3 450 Kč na osobu
Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Cena zahrnuje výuku a lektorování horským vůdcem, nezahrnuje ubytování a jídlo. Možnosti ubytování jsou v penzionech v obci Studené a dalších přilehlých obcích či v okolí Pastvinské přehrady. Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „kurzlezení“.

Termíny

Dle telefonické dohody.

Program

1. den: od cca odpoledních hodin
2. den: samotný lezecký, výcvik, teorie
3. den: ukončení v odpoledních hodinách

Ledovcové kurzy

Jsou určeny pro ty, co chtějí zdolávat alpské velikány či se jen procházet nádhernými údolími sněhem a ledem pokrytých. K tomu je důležité zvládnou chůzi na mačkách a dobře vládnout cepínem. Pohyb v lanovém družstvu, orientace na ledovci mezi trhlinami, poznat nebezpečí séraků a lavin, pomoc při pádu do trhliny či pohyb po kletterstaigu (zajištěné cestě) – to jsou další dovednosti, které se na našich kurzech naučíte. Je to kurz pro všechny, co se chtějí pohybovat ve velkých horách.

Počet účastníků

6 lidí na vůdce (lektora), max 12 osob.
Minimální počet účastníků ledovcového kurzu je 4, jinak se kurz ruší.

Místo konání

Alpy – v okolí chat Wiesbadenerhütte, Rudolfshütte, Oberwalderhütte a dalších (lokalita podle zájmu a ledosněhových podmínek).

Ceny a platba

Cena 3 990 Kč na osobu, v ceně je zahrnuta služba horského vůdce, materiál k přednáškám v tištěné podobě a malý praktický dárek. V ceně není doprava, ubytování a strava.
Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „ledovcovykurz“.
Doplatek na místě. Při neúčasti na kurzu je záloha nevratná, účast na kurzu je možno převést na třetí osobu. Při počtu menším jak 4 osoby se kurz ruší.

Kontakt

Pavel Žofka, tel.: +420 608 769 064, e-mail: zofin@rockart.cz