Výstava fotografií „Lezení v Sasku“

Plakát k výstavě Lezení v SaskuJe to už tento rok pět let co vznikaly ve spolupráci s Jardou Maršíkem fotografie do knihy Lezení v Sasku, popisující Jardovy zážitky při jeho lezeckém objevování saských pískovců. Kniha vyšla na podzim v roce 2007, byla pokřtěna slavným Berndem Arnoldem, legendou saského pískovcového lezení. Docela dobře se mi na tyto časy vzpomíná, hromada zážitků a kopec srandy s Jardou, jeho tátou a lezci co se na knize podíleli (nechali se do ní vyfotit), Prcasovy kecy o maglajsu v Sasku, Pavoukovo vzpomínání jak objížděl saské věže na kole, a ten bláznivej nápad vydat o tom knihu, no prostě byl to šíleně úžasný rok.Rád bych Vám tyto zážitky opět přiblížil, pomocí velkoformátových fotografií. Myslím si, že je škoda některé fotografie nepublikovat ve velkém. Od srpna tohoto roku začne běžet ve spolupráci s Hudy sportem po České republice, možná i Slovensku, série výstav pod názvem „Lezení v Sasku“. Měli byste na ni shlédnout pro mne 13 nejoblíbenějších lezeckých fotografií ze Saska. Proč jen třináct? Protože to je moje oblíbené číslo…, a abych měl něco na příště apod. Na výstavách si budete moci koupit i výše zmíněnou knihu, kdo nemá. Nebo si ji můžete zakoupit zde.
První výstava s vernisáží proběhne při příležitosti Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují (23.8.-26.8.2012) v sále obecního úřadu. Přehled výstav „Lezení v Sasku“ je zatím naplánován viz níže, další místa budou přibývat, tak termíny nezapomeňte sledovat.


Termíny výstav fotografií „Lezení v Sasku“

23.8.-26.8.2012
23.8. vernisáž v 17hod
Výstavní síň MÚ, Teplice nad Metují

1.9.-30.11.2012
pension Refugio, Tisá

1.12.2012-10.1.2013
lezecká stěna Blok, Ostrava-Vítkovice

11.1.-15.2.2013
Gorolské turistické informační centrum, Mosty u Jablunkova

7.6.-30.8.2013
Horský hotel DUO, Horní Bečva – Beskydy

7.2.-30.6.2014
Lezecká aréna Jirkov, Jirkov

Příspěvek byl publikován v rubrice photo, publishing se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *