DUFOUR – MONT BLANC ski

Skialp výstup a následné zlyžování z pod nejvyšších vrcholů Evropy. Několik úžasných sjezdů …
Z Mont Blancu (4808m) do Chamonix (1030m); a ze Silbersattel (4515m) Dufourspitze – masív Monte Rosy; do Zermattu (1600m). K tomu velkolepé scenérie okolních vrcholů těchto dvou velikánů.
… možnost výstupů na tři nejvyšší vrcholy Evropy

monterosa_web

6-ti denní akce pro náročné, vyžaduje se výborná fyzická kondice a perfektní zvládnutí lyžování ve volném a strmém terénu. Není zde místo a čas pro žádné kompromisy …

Termín: květen – červen 2019
(podle aktuálních sněhových podmínek)

1.den: aklimatizační túra a lyžování v oblasti Chamonix, Vallé Blanche, Culoir Cosmique, Grand Montet a pod.
2.den: výjezd lanovkou na Plan de Aiguille, na lyžích na chatu Grands Mulets (3057m).
3.den: v časných ranních hodinách výstup přes Bravais, Col du Dome a chatu Vallot na vrchol Monr Blancu. Doba výstupu cca 7 hodin. Následovat pak bude sjezd přes Grand Plateau a ledovec Bossons nebo přes Plan de Aiguille dolů do Chamonix. Nezbytné občerstvení a večerní přesun do Zermattu.
4.den: výjezd lanovkou na Klein Matterhorn, túra do sedla Schwarxtor, sjezd po ledovci dolů a výstup na chatu Monte Rosa Hutte (2883 m).
5.den: opět časně ráno na pásech po ledovci Monte Rosa až k začátku vrcholového hřebene na Dufourspitze, a po něm až na vrchol. Druhá varianta je podle podmínek přes Silbersattel, možnost výstupú na Dufourspitze nebo Nordend. Ze sedla nádherný nekonečný dlouhý sjezd až do Zermattu, prostě luxus …
6.den: rezervní den.
Akci je možno uskutečnit v opačném pořadí (MonteRosa – Blanc), záleží na podmínkách. Ve Wallisu možná i varianta sjezdu severní stěnou Dom.

Cena a platba:
2.300 EUR/skupina (PS cena 2.360 EUR/skupina)

Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Záloha 15.000 Kč, číslo účtu 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „dufourblancski“.
Účast na kurze je možno převést na třetí osobu.
V ceně jsou zahrnuty služby horského vůdce, není zde ubytování na chatách, doprava a ostatní výdaje za případné lanovky, taxi, busy – to vše si s ostatním zajišťuje účastník sám po dohodě s vůdcem).

Bližší informace o místu, termínu, a dalších podrobnostech na telefonu nebo mailu, viz kontakty.

Počet účastníků:
2 osoby (skupina) na jednoho horského vůdce.

Doplňující informace najdete ve všeobecných podmínkách.

Komentáře nejsou povoleny.