kurzy skialp a skitouringu

Nebaví vás fronty a davy lidí na sjezdovkách? Chcete objevovat nepřístupné zasněžené horské terény? A k tomu se pěkně svézt na lyžích panenskou přírodou? Jste zde správně, my Vás do toho uvedem …

KURZ SKITOURINGU a SKIALPINISMU
Skitouringový či skialpinistický kurz je určen pro všechny, kteří si skitouring chtějí vyzkoušet, ošahat a neví jak na to. Případně už vybavení a základní zkušenosti máte a nevíte jak dál, chcete do větších hor, na vícedenní akce apod… Naučíme vás základním dovednostem pohybu ve volném terénu na „chlupatých” lyžích.
Připravili jsme pro vás několik verzí skialp kurzů; jednodenní, rozšířený 4-denní v Alpách – na ledovci, který je doplněn o pohyb ve vysokohorském terénu a na ledovci. Rozšíříte si povědomí o technice chůze na skitouringových lyžích, o novinkách ve skitouringovém vybavení, naučíte se jak si naplánovat skialp túru, probereme základy lavinové prevence.
Předpokladem pro účast na tomto kurzu jsou základní lyžařské dovednosti jízdy na sjezdových lyžích. Možnost zapůjčení skialpového vybavení Dynafit, Dynastar, Atomic…

Počet účastníků:
6 lidí na horského vůdce (lektora), max 12 osob.
Minimální počet účastníků skitouringového kurzu je 4, jinak se kurz ruší.
Místo konání:

Jeseníky, Králický Sněžník, Krkonoše, Tatry, Alpská pohoří
(podle zájmu a sněhových podmínek).
Termíny:
Zima – leden, únor, březen. Po domluvě možno i individuální termín, i přes všední dny.


Aktuální termíny skitouringových kurzů na zimu 2018/2019:

Chata Návrší. Mapka zde. chata se nachází cca 3km pod vrcholem Králického Sněžníku na české straně, je v nadmořské výšce 890 m n. m. Přístup na chatu ze Stříbrnice. Dá se dojet autem, pokud není moc sněhu a cesta je vyplužená, jinak pěšky nebo na lyžích.
Žiarska chata, 1.325 m, Západní Tatry nebo Zamkovského chata, 1.475 m, Vysoké Tatry (Slovensko) či případně Nízké Tatry. Výběr místa upřesníme před kurzem.
Wiesbadener Hütte, 2.443 m, Silvretta (Rakousko) nebo Rudolfshütte, 2.315 m, Salzburgerland (Rakousko).

• Základní skitouringový kurz:
termín: leden-únor 2019 (volno 6 míst)
na těchto kurzech se také věnujeme základní lavinové prevenci a problematice.

Program skitouringového kurzu
1.den: v podvečer sraz na chatě (bude upřesněno v potvrzení přihlášky), večer přednáška o výbavě.
2.den: skialpová túra, úvod do lavinové problematiky, večerní přednáška a debata.
3.den: skialpová túra, pozdní odpoledne ukončení kurzu.

Cena a platba:
Cena 140 EUR (3.590 Kč)/osoba. Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „skitourkurz“.
Účast na kurze je možno převést na třetí osobu. Při počtu menším jak 4 osoby, se skialp kurz ruší.

• Jednodenní skialpové kurzy a túry:
termín: kdykoliv – Dolní Morava, Králický Sněžník, Skitour Test Centrum
Termíny jednodenních kurzů si můžete domluvit telefonicky nebo mailem, viz kontakt. Termín je možný kdykoliv podle dohody v zimní sezoně (od 1.1. do 31.3.2019)  (jednotlivec až skupiny do 5 osob)

Program skitouringového kurzu
Túra na skialpových lyžích v údolí Králického Sněžníku. Náplní těchto jednodenních kurzů jsou túry, kde se dozvíte a procvičíte vše potřebné co do začátku potřebuje každý budoucí skialpinista. Začátek mezi 8-9 hodinou ranní, ukončení mezi 15-16 hodinou, pak si můžeme dál povídat o skialpech nad šálkem dobré kávy nebo u piva. Možnost zapůjčení skialpové výbavy z našeho Test Centra.

Cena a platba:
Cena 3.900 Kč. Cena je za skupinu 1-5 osob. Bližší informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platbu provedete v den kurzu či túry na místě.

no images were found

• Skialp kurz pro pokročilé, se zaměřením na alpské ledovcové túry:
termín: březen 2019 – Wiesbadener Hütte, Silvretta (volno 5 míst)
kurz je zaměřen na skialpinismus ve vysokohorském alpském terénu a na ledovcích.

Cena a platba:
Cena 240 EUR (5.950 Kč). Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „skitourkurzledovec“.

Program skialp kurzu:
1.den: sraz v údolí pod chatou, společný výstup na chatu, večer krátká přednáška.
2.den: práce v terénu, základní dovednosti na skialpech, pohyb na ledovci, přednáška
3.den: túra s výstupem na vrchol (cepín, mačky), práce s mapou, busola, plánování tůry
4.den: praxe práce v terénu, sjezd od chaty do údolí.

• SPECIAL Skialp – lavinový kurz

Spojení skialpu a lavinové problematiky. Pro ty, kteří už mají základní znalosti z lavinové problematiky, umějí zacházet s lavinovou výbavou a chtějí se posunout na vyšší úroveň …
Krom toho se na tomto kurzu dozvíte jak plánovat tůru vzhledem k lavinové situaci, analyzovat sněhové profily, naučíte se pracovat s mapou, GPS přístrojem apod. Zvládnete strategii rozhodování a pohybu v lavinovém terénu, dokážete si sami pomoci v případě lavinové nehody…

Místo kurzu:

♦ Západní Tatry – Žiarská chata

Termín skialp-lavinového kurzu:
termín: 31.1.-3.2.2019 (volno 2 místa)

Počet osob na vůdce: 6
————————————————————————————-
… ostatní viz lavinové kurzy
———————————————————————————————————

Doporučené vybavení na skialp kurzy:
lavinový set (vyhledávač – dostatěčně nabité baterky, sonda, lopata), skitouringové vybavení (lyže, pásy, boty, hůlky), batoh na zimní tůru 30-45l, vhodné nepromokavé oblečení do nepříznivých podmínek, nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budemem venku postávat hodí se péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.
Po dohodě je možno zapůjčit lavinový set či jeho část. Případně poradím, kde zapůjčit skialpové lyže s pásy a botama. Na rozšířený skialpovýkurz navíc ledovcovou výbavu (sedací úvazek, karabiny, prusíky, ledovcový šroub) – taky možno zapůjčit. Potřebné vybavení bude upřesněno před kurzem při potvrzení.

Komentáře nejsou povoleny.