lavinové kurzy

LAVINOVÝ KURZ
Lavinové kurzy, které pořádáme jsou určeny pro všechny skialpinisty, horolezce, vyznavače lyžování ve volném terénu, turisty na sněžnicích…
Na lavinovém kurzu se dozvíte o problematice pohybu v zimním horském terénu, dostanete základní znalosti o lavinové problematice, naučíte se pracovat s lavinovými přístroji, shlédnete prezentaci lavinových batohů. Seznámíte se s první pomocí postiženému lavinou. Vše si budete moci vyzkoušet přímo v terénu. Podrobný itinerář kurzu najdete zde.
Přidanou hodnotou našich kurzů je hlavně individuální přístup, teorie formou přednášek, možnost půjčení a testování různých lavinových vyhledávačů, praktický nácvik na lavinovém trenažeru, dostanete studijní materiály, malý dárek a voucher na nákup outdoorového vybavení. Možnost zapůjčení skialp výbavy Dynafit, Dynastar, Atomic…

Počet účastníků:
6 lidí na horského vůdce (lektora), max 12 osob.
Minimální počet účastníků lavinového kurzu je 5, jinak se kurz ruší.
Místo konání:

Jeseníky, Krkonoše, Králický Sněžník, Veľká Fatra, Vysoké Tatry
(podle nabídky, zájmu a sněhových podmínek).
Ceny:
viz níže, v ceně je zahrnuta služba horského vůdce, materiál k přednáškám v tištěné podobě a malý praktický dárek. V ceně není doprava, ubytování a strava.
Termíny:
Zima – prosinec, leden, únor, březen. Po domluvě možno i individuální termín lavinového kurzu pro větší skupinu, možno i přes všední dny. Nebo i v rámci firemního teambuildingu je možné uspořádat samostatný základní lavinový kurz.


Aktuální termíny lavinových kurzů na zimu 2018/2019:

• SPECIAL Skialp – lavinový kurz

Spojení skialpu a lavinové problematiky. Pro ty, kteří už mají základní znalosti z lavinové problematiky, umějí zacházet s lavinovou výbavou a chtějí se posunout na vyšší úroveň …
Krom toho se na tomto kurzu dozvíte jak plánovat tůru vzhledem k lavinové situaci, analyzovat sněhové profily, naučíte se pracovat s mapou, GPS přístrojem apod. Zvládnete strategii rozhodování a pohybu v lavinovém terénu, dokážete si sami pomoci v případě lavinové nehody…

Místo kurzu:

♦ Západní Tatry – Žiarská chata

Termín skialp-lavinového kurzu:
termín: 31.1.-3.2.2019 (volno 2 místa)

Počet osob na vůdce: 6

Cena a platba:
Cena 3.890 Kč. (150 EUR)/osoba
Přesné informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „lavinovykurz“.
Při neúčasti na kurzu je platba nevratná, účast na kurze je možno převést na třetí osobu. Při počtu menším jak 5 lidí se lavinový kurz ruší.

Program lavinového kurzu:
1.den: v podvečer sraz na chatě (bude upřesněno v potvrzení přihlášky), večer krátká přednáška.
2.den: v práce v terénu, skialpinistická průprava na horách
3.den: práce v terénu, lavinová problematika, večer přednáška.
4.den: práce v terénu, lavinová problematika, konec okolo 15 h.
————————————————————————————-
Doporučené vybavení na lavinový kurz:
lavinový set (vyhledávač – dostatěčně nabité baterky, sonda, lopata), skialpové vybavení (lyže, pásy, boty, hůlky) nebo sněžnice či snowboard, batoh na zimní túru 30-45l, vhodné nepromokavé oblečení (budeme se hrabat ve sněhu), nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budeme venku postávat bude se hodit péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.

Po dohodě je možno zapůjčit kompletní skialpovou výbavu či lavinový set či jeho část.

Komentáře nejsou povoleny.