kurzy ledového lezení

Pro začátečníkymírně pokročilé lezení v ledopádech Vysokých Tater. Jedná se převážně o lezení jednodélkových ledů s dobrou dostupností z chat, pár ledů je i více délkových. Termíny jsme schopni domluvit dle vašich požadavků, ideální to je ve všedních dnech, kdy na ledech není moc lidí. Akce jsou dvoudenního charakteru (2x ubytování na chatě -1.den večer na chatě sraz, 3.den odpoledne konec). Je možno dohodnout i vícedenní program.
Je možné zvolit i ledy v Rakousku, tyto akce se budou lišit vyšší cenou (cca od 300 EUR na den) – oblast Maltatal, Bad Gastein – bližší info na telefonu či emailu.

Kontakt: Pavel Žofka, tel: +420608769064, E-mail: zofin@rockart.cz

Počet účastníků:
2-4 osoby
Předpokládá se znalost lezeckého pohybu na skalách či umělé stěně, práce s lanem a jistícími pomůckami, slaňování a znalost lezecké terminologie.

Místo konání:
Vysoké Tatry – Zamkovského chata

Termíny:
10.-11.1.2020 (3 volné místa)
Dále pak prosinec až březen, víkendy, termíny dle domluvy, možno i přes všední dny. V případě nepříznivých podmínek bude náhradní termín.

Program:
1.den: večer příjezd na chatu, krátká instruktáž, video, zábava
2.den: Praktiky základních znalostí při lezení v ledu (štandy, jištění, slaňování) a technik lezení. Trénink. Lezení s horním lanem. Vlastní lezení v ledopádech podle místních podmínek a vlastních zkušeností či teorií nabytou na kurzu.
3.den: Vlastní lezení v ledopádech podle podmínek, v podvečer ukončení kurzu.

Cena a platba:
při počtu 2 lidí 250 EUR (6.250 Kč)/osoba, při počtu 3 a více lidí 190 EUR (4.750 Kč).
Bližší informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Cena zahrnuje výuku a lektorování horským vůdcem, nezahrnuje ubytování a jídlo na chatách – Zamkovského chata cca 40-50 EUR za osobu (ubytování, polopenze).
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na účet 2112604561/2700 u Unicredit banky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „kurzledy“.
Doplatek na místě v EUR nebo Kč.

Vybavení:
mačky a cepíny pro lezení ledů, sedací a prsní úvazek, přilba, jistítko, 2x karabina se zámkem, odsedávací smyčka se zámkovou karabinou, nepromokavé oblečení – kalhoty, bunda (nejlépe Gore-Tex apod.), pevná pohorková obuv na kterou jdou upnout mačky (stoupací železa), čepice, náhradní teplé rukavice (na ledech je dost zima na ruce), brýle (hodí se i lyžařské), pojištění na tuto aktivitu (nejlépe Alpenverein).
Chybějící výbavu je možno u nás zapůjčit po dohodě.


 

Komentáře nejsou povoleny.