Heliskiing a freeride ski

Heliskiing je způsob lyžování, který využívá vrtulník k dopravě lyžařů do místa sjezdů. Prašanem pokryté svahy nahrazují přelidněné sjezdovky, prostě paráda. Je to ten nejparádnější freeride na světě…

helisking v Kanadě

HELISKIING V KANADĚ
____________________________________________________

Spolupracuji s Mountain Pro Guiding, která nabízí krom jiných vůdcovských aktivit také parádní heliskiing v Kanadě u největší společnosti tohoto druhu na světě CMH. Mountain Pro Guiding je výhradní zástupce této společnosti v Slovenské a České republice.

Výlet začíná příletem na letiště do Calgary, kde na vás bude čekat slovensky hovořící vůdce, Miki Knížka. V Calgary se přespí do druhého dne, a pak vás autobus přepraví do vybrané oblasti. Cesta trvá cca 4-7 hodin, v odpoledních hodinách se dostanete na chatu v horách, odkud se začíná heliskiing. Po ubytování následuje „safety meeting“ – přednáška o bezpečnosti a orientaci. Bezpečnost je prvořadá, a tak se musí striktně dodržovat  dopředu určené podmínky.
První večer horští vůdci vytvoří skupiny podle lyžařských zkušeností, v první řadě pokud chtějí klienti lyžovat spolu, tak se jim vyhoví. Každé ráno před snídaní je možno se zúčastnit pravidelné rozcvičky (strečing). Není to povinné, ale doporučuje se.
Před prvním lyžováním budou všichni účastníci seznámeni s lavinovým vyhledávačem, který je povinný pro každého účastníka, musí se nosit stále během lyžování. Všichni se naučí, jak s ním zacházet. Další, co se naučíte je bezpečnost při výstupu a nástupu do helikoptéry, pilot vás seznámí s těmito opatřeními ještě před prvním lyžováním.
Všechny skupiny lyžují přibližně ve stejné oblasti, v závislosti na lyžařských kvalitách horský vůdce vybírá terén k lyžování. V průměru uskutečníme 8 a více jízd za den, ti kteří nebudou moci, mají možnost návratu na chatu v čase obědu. Oběd se povětšinou koná v přírodě venku, v případě zlého počasí na chatě.
Připravte se na to, že budete lyžovat v řídkých lesích. A to podle podmínek, někdy více, jindy méně. Při lyžování v lese máme systém dvojic a ty lyžují tak, aby měli po celou dobu vizuální kontakt.
Návrat na chatu bývá v brzkém odpoledni, abyste se mohli zrelaxovat v sauně, vířivce nebo si dát masáž.

Na konci pobytu je poslední lyžařský den v brzkém odpoledni přesun do Calgary, většina klientů přespí, je to závislé od odletu domů.

Co je v ceně:
Garance výškových metrů při heliskiingu, počty dnů lítání:
• 10 denní pobyt   43570 metrů
• 7 denní pobyt   30500 metrů
• 5 denní pobyt   21780 metrů
• 4 denní pobyt   17500 metrů
• 3 denní pobyt   13100 metrů

Plná penze včetně nealkoholických nápojů, ubytování a použití všech zařízení na chatách, přeprava z letiště a zpět, certifikovaný horský vůdce, použití speciálních lyží a hůlek, použití lavinového vyhledávače a výcvik.

Cena:
Orientační cena za 7-denní pobyt (v ceně je garantované výškové metry, ubytování, plná penze, transfer z letišť, zapůjčení lyží a hůlek, lavinové vybavení a výcvik)
130.000 Kč (cena se může měnit podle kurzu kanadského dolaru)
Vypracujeme individuálně podle požadavků klienta, jsme schopni nabídnout další aktivity jako je skialpinismus, lezení v ledu a na skále, sjezdové lyžování atd. Vše s certifikovanými horskými vůdci UIAGM.
Takže do Kanady nemusíte letět jen na heli…

 

HELISKIING VE ŠVÉDSKU
__________________________________________________________

Nabídka na Riksgransen, Arctic Elements – nejsevernější švédské středisko. Tamní heliskiing nabízí sjezdy s až 1000m převýšení. V případě nepřízně počasí možnost kombinování s lyžováním ve středisku. Ideální volba pro ty, kdo ještě heliskiing nevyzkoušeli a nemohou si z časových důvodů dovolit odjet na více dní. Ideální třeba na víkend. Možno i přes týden, případně si i termíny vybrat podle své představy

Termíny a ceny:
informace na zimu 2014/15 o možných termínech na kontaktním telefonu.

Cena od 57.000 do 78.000 Kč (v závislosti na termínu, kvalitě ubytování atd.). Bližší info rádi zašleme mailem.

Cena zahrnuje:
• 3 dni heliskiingu (prodloužený víkend)
• 2,5 letové hodiny
• ubytování s plnou penzí (snídaně, heli oběd, večeře o 2-3 chodech)
• kompletní bezpečnostní vybavení
• služby certifikovaného horského vůdce UIAGM

Cena nezahrnuje:
• letenku
• pojištění

————————————————————————————————–
Co se týče heliskiingu, nemusíte si nic zařizovat a o nic starat, jen si vyberete destinaci a termín, případně nějaký navrhnete. Vše ostatní zařídíme za Vás.

Komentáře nejsou povoleny.