Chamonix – díl.2 (8.-14.8.2016)

cham_2week-4Druhý týden na dílně …

… celý týden se skvělou partičkou z mého domova Orlických hor, Mírou a Tomášem. V plánu byl výstup na Mont Blanc s aklimatizační přípravou. Kluci už něco mají za sebou, Míra byl loni na 5-tisícovém Kazbeku, takže vše ostatní co se týče hor mají už mají zmáknuté. Jde se na to!

V pondělí a úterý si dáváme aklimatizační výstup na Gran Paradiso (4.061m) – jedinou plnohodnotnou čtyřtisícovku Itálie. V úterý výstup na chatu Vittorio Emanuele II (naprosto úžasná chata, která na vás dýchne svou historií …). Luxus, počasíčko parádní, je severovýchodní proudění, pěkně čisto s nádhernými výhledy na francouzské, walliské Alpy; a i jinde po okolí.

V úterý znova v Chamonix, lehká kultura a ve středu jdeme na chatu Tête-Rousse. Počasí lehce oblačné, pořád je severovýchodní proudění, v noci má přejít malá fronta s velkým větrem, změna počasí bude. Ve čtvrtek budíček v 1:30, snídaně a ve 2:15 vyrážíme směr chata Gouter. Počasí parádní, jasno, hvězdy, jdeme docela rychle, za dvě hodiny jsme na chatě. Od severu se začaly sbírat mraky, nad Gouterem už dost silně fouká a sedí zde mrak, chvilku čekáme s ostatními výstupci na zlepšení. Za půl hodinky vyrážíme, je lépe, ale ne nad Blancem. Tam se to slušně mele a jde to od severu. Docházíme k Vallotce, kde je slušný humáč, bivakovací chata je dost plná. Za půl hodiny se to nelepší, tak padne rozhodnutí otočit… Po cestě dolů vystoupáme aspoň na Dôme du Goûter (4.304m), taky vrchol, a k tomu 4000-ový.
Nejsme jediní kdo to otočili, velká většina se chová stejně, pár jedinců proráží z Midi přes vrchol. Někdy to prostě nejde, tak to na horách je. Samozřejmě, že okolo poledne se počasí parádně vybralo, ale to už by pro nás bylo pozdě…
(Míra to krásně okomentoval – tak to mělo být, no co, však my přijedem příště, na Kazbek jsem taky šel nadvakrát …)

Příspěvek byl publikován v rubrice guide se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *