Chamonix – díl.1 (30.7.-7.8.2016)

DSCN6972Trochu se spožděním, ale přeci na oblíbené dílně v Chamonix…

Pro začátek to bylo pár skvělých dnů s Ali, měla přání vylézt na Mont Blanc. Ok, tak první den trochu aklimatizace a mixového lezeníčka na Arêtes de Cosmiques za II/AD. Krásná odpolední túra na rozdýchání. Na druhý den pak čekal výstup na chatu Gouter, odkud pak na druhý den brzo ráno výstup na Mont Blanc. Parádní výstupový den, z rána lehce sněžilo, nahoře do 20 cm nového sněhu, pohádka. Oba jsme litovali, že jsme neměli lyže …

Hned na druhý den znova na Blanc s Dawovou skupinou polských hostů a Lucií. Kluci z Polska byli na aklimatizaci na Grand Paradisu, tak paráda. Na Blanc si to dáváme z chaty Tête Rouses – slušná dávka výškových metrů (cca 1600). Počasí na vršku žádná hitparáda, sněhovo-dešťová bouře se slušným větrem nám nedává moc času na vrcholové rozjímání. A dostaveníčko českých guidů, potkalo se nás na celkem 6 na vrcholu.

Dalším tripem je výstup na nejvyšší položenou chatu v Alpách (Capana Margherita, 4.554 m n.m.) se čtyřčlennou skupinkou z CK Adventura. Jedná se o náročnější výstup po ne zrovna bezpečném ledovci s velkým převýšením, a bohužel nám plány pokazilo i nepřející počasí. Dva dny jsme strávili v okolí chaty Monte Rosa Hütte, třetí den se nám už za pěkného počasí podařilo vystoupit na dva 4000-ové vrcholy masivu Breithornu (Occidentale 4.165m a Centrale 4.160m).

Příspěvek byl publikován v rubrice guide se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *